X Kolejka Klasy A: Victoria 2-3 Przyszłość

X kolejka Klasy A
22.10.22.
Victoria Głosków 2-3 Przyszłość

139- tyle dni Przyszłość czekała na wyjazdowe zwycięstwo. W końcu sztuka ta udała się w Głoskowie, ale droga po 3 punkty wcale nie była łatwa i przyjemna.
W pierwszej odsłonie spotkania nasz zespół miał wyraźną przewagę. Gol dla Przyszłości mógł paść choćby po strzale Kuby Pawlickiego, gdy po minięciu rywala uderzył po długim słupku, ale minimalnie niecelnie. Blisko było po główce Mateusza Najdera w 34 minucie, gdy z jego strzałem poradził sobie bramkarz. Jednak nie ustrzegliśmy się też prostych błędów w defensywie, których gospodarze nie potrafili wykorzystać. Gdy wydawało się, że do przerwy bramek nie zobaczymy, gospodarze w ciągu dwóch minut dwukrotnie dopuścili się fauli w polu karnym- najpierw na Mateuszu Zapolniku, następnie na Mateuszu Najderze. Do obu jedenastek podszedł ten drugi i obie pewnie wykorzystał. Do szatni zawodnicy Przyszłości mogli schodzić z myślą, że najgorsze za nimi- 2 gole przewagi w meczu z ostatnią drużyną w tabeli powinny dać nam spokój i komfort w drugich 45 minutach. Nic bardziej mylnego- Victoria okazała się ambitnym i walecznym zespołem, który gra do ostatniego gwizdka. Pierwszego gola Victoria zdobyła w 71 minucie, a kilka minut później po rzucie karnym znów był remis. Mecz wymknął nam się z rąk. Trochę na własne życzenie, bo mogliśmy wcześniej podwyższyć prowadzenie- w 63 minucie źle na przedpolu zachował się golkiper rywala, piłkę przejął Damian Mrozik i uderzył na pustą bramkę, ale jego strzał został wybity głową przez obrońcę. Równie blisko gola byliśmy w 76 minucie, gdy wychodzącego bramkarza uprzedził Mateusz Najder, a jego uderzenie o centymetry minęło słupek. Mecz nam się nie układał, ale cieszyć może, że mimo utraty prowadzenia, wiara w zwycięstwo pozostała. Nie daliśmy się nacieszyć gospodarzom z remisu, bo już 4 minuty po wyrównaniu padł gol na 3-2. W pole karne wbiegł Wiktor Górecki, zagrał do autora dwóch bramek dla Przyszłości- Mateusza Najdera, który strzelając przy słupku zdobył swojego trzeciego gola i zapewnił nam pierwsze wyjazdowe zwycięstwo.

Skład: Rozen- Lis, Rudy, Zając, Subbotin- Grzywacz, Gierczuk, Zapolnik (76′ Błachnio), Boha (29′ Mrozik)- Najder (90+5′ Gielniewski), Pawlicki (59′ Górecki)

Gole: 43′(k), 45′(k), 82′ Najder – 71′ Nowak, 77′ Janowski

Odpowiedz

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Drogi użytkowniku!

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest KLUB SPORTOWY PRZYSZŁOŚĆ WŁOCHY z siedzibą w Warszawie, ul. Rybnicka 25, 02-405 Warszawa, NIP: 5221964176. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą jedynie w cel-u(ach) wskazanych powyżej.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz trwałego usunięcia. Podanie danych osobowych jest dobrowolne jednak ich nie podanie może uniemożliwiać odpowiedź na Państwa zapytanie przesłane za pośrednictwem formularza kontaktowego.