Historia

Klub powstał jesienią 1928 roku z połączenia „dzikiej” drużyny KS „Huragan” Włochy i drużyny OMTUR (Organizacji Młodzieżowej Towarzystwa Uniwersytetu Robotniczego). Nowy klub otrzymał nazwę Stowarzyszenie Młodzieży „Przyszłość”. Pierwszy mecz pod tą nazwą, klub rozegrał w maju 1929 roku. Przeciwnikiem był RKS „Znicz” Pruszków. Zawody zakończyły się wynikiem 1:1. Pierwsze zwycięstwo w swojej historii, „Przyszłość” zanotowała tydzień później, pokonując RKS Ursus 2:1. Oba spotkania rozegrano na własnym, nieistniejącym już boisku przy ul. Jesionowej 22.

W 1930 roku klub został zgłoszony do rozgrywek organizowanych przez WOZPN i rozpoczął występy w C-klasie (czwarty szczebel rozgrywkowy). Pierwszy awans do B-klasy wywalczono już w 1931 roku. Po kryzysie w roku 1933 i spadku do najniższej klasy rozgrywkowej, w 1934 roku ponownie wywalczono awans do B-klasy, w której klub grał do wybuchu wojny. W 1938 roku „Przyszłość” przeprowadziła się na swój obecny stadion przy ulicy Rybnickiej (ówczesnej Słowackiego).

Po II wojnie światowej „Przyszłość” grała najczęściej w A- lub B-klasie, chociaż w 1954 roku klub przeżywał ogromny kryzys. Wtedy to, „Przyszłość” (pod nazwą „Stal”, odgórnie narzuconą przez władze w 1950 roku, podczas podporządkowywania klubów sportowych zrzeszeniom zawodowym), została zdegradowana do C-klasy. Jesienią tego roku drużyna piłkarska rozpadła się zupełnie, a kilka miesięcy później została wycofana z rozgrywek WOZPN. Kryzys narastał i jesienią 1955 roku klub chylił się ku upadkowi, wtedy nastąpił jednak przełom. Życie Warszawy i Zrzeszenie Sportowe „Start” zorganizowały wielki turniej piłkarski drużyn niestowarzyszonych. Spośród 136 „dzikich” drużyn najlepsze okazały się dwie drużyny z Włoch: „Rakieta” i „Przyszłość”. Jeszcze w tym samym roku obie drużyny połączyły się pod nazwą „Przyszłość”. Wiosną 1956 roku klub już pod swoją tradycyjną nazwą – do której można było powrócić na fali odwilży – przystąpił do rozgrywek C-klasy i od razu wywalczył awans.

Rok 1967 zaowocował poważną zmianą w historii klubu, ponieważ doszło do fuzji z kołem sportowym Spółdzielni Pracy „Skala”. Po tym wydarzeniu klub przez pewien okres nosił nazwę „Przyszłość-Skala”. Pierwszy awans do ligi okręgowej „Przyszłość” zanotowała w sezonie 1992/93, jednak zagościła na tym szczeblu tylko jeden sezon. Ponowny awans klub wywalczył w sezonie 1994/95 i znowu pobyt w lidze okręgowej trwał tylko rok. Na kolejny awans do okręgówki przyszło poczekać do sezonu 2002/03. W kolejnym sezonie, 2003/04, „Przyszłość”, jako beniaminek, wywalczyła następny awans. Tym razem do Mazowieckiej Ligi Seniorów (V liga). Na tym poziomie „Przyszłość” grała trzy sezony i w sezonie 2006/07 zanotowała spadek do ligi okręgowej. Jednak jak się okazało, tylko na jeden rok. Po powrocie na V szczebel rozgrywkowy „Przyszłość” przez większość sezonu 2008/09 znajdowała się w czołówce walcząc o historyczny awans, jednak ostatecznie zajęła 6 miejsce. Następny sezon był znacznie mnie udany, bowiem klub zajął przedostatnie miejsce w tabeli i wrócił do Ligi Okręgowej. Od sezonu 2021/22 zespół „Przyszłości” występuje w warszawskiej Klasie A.

Drogi użytkowniku!

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest KLUB SPORTOWY PRZYSZŁOŚĆ WŁOCHY z siedzibą w Warszawie, ul. Rybnicka 25, 02-405 Warszawa, NIP: 5221964176. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą jedynie w cel-u(ach) wskazanych powyżej.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz trwałego usunięcia. Podanie danych osobowych jest dobrowolne jednak ich nie podanie może uniemożliwiać odpowiedź na Państwa zapytanie przesłane za pośrednictwem formularza kontaktowego.