Przedstawiamy rywali | cz.2

Przedstawiamy rywali | cz.2

W drugiej części naszego cyklu przedstawiamy kolejne 5 zespołów z którymi przyjdzie nam się zmierzyć w nadchodzącym sezonie. Dzisiaj zapoznamy się ze spadkowiczem z Raszyna, beniaminkami z Korytowa i Jazgarzewa oraz ze znanymi nam Naprzodem Brwinów i Józefovią.

KS RASZYN

Klub z Raszyna w XXI wieku sukcesywnie piął się w górę. Po awansie do Ligi Okręgowej w sezonie 2003/2004 raszynianie występowali na tym poziomie rozgrywek przez 10 lat, aby ostatecznie zdominować ligę i z 79 punktami na koncie z przytupem wejść na 5 poziom rozgrywkowy. Tam już tak kolorowo nie było. Przez 2 sezony z rzędu zespół zajmował ostatnie bezpieczne miejsce, ale za 3 razem się nie udało i KS Raszyn z hukiem opuścił IV Ligę zajmując przedostatnie miejsce w tabeli. Ciężko spodziewać się, aby już w tym sezonie raszyńskiej drużynie udało się odbudować i ponownie, jak przed laty, zdominować Ligę Okręgową. Warto dodać, że do nowych rozgrywek nie zostały zgłoszone rezerwy KS Raszyn, więc można domniemywać, że część z zawodników tam dotychczas występujących zasili pierwszy zespół.

JÓZEFOVIA JÓZEFÓW

Jest 3 lipca 2016 roku, nieco po godzinie 20:00. Czarne chmury zbierają się nad Józefovią. Trwa dogrywka w barażu o utrzymanie z RKS Okęciem i to warszawski zespół, gdy wydawało się że zaraz będzie seria rzutów karnych, zdobywa 2 gole i zapewnia sobie utrzymanie wygrywając 3-1, a Józefovia szykuje się do występów w Klasie A. A przynajmniej przez kilka dni. W związku z zawirowaniami na wyższych szczeblach klub z Józefowa mimo przegranego barażu utrzymał się, ale przydzielono go tym razem nie do I grupy warszawskiej Ligi Okręgowej, a do II. Pomimo odległych wyjazdów okazała się to dla Józefovii bardzo dobra zmiana. Zespół z Józefowa w tej lidze poradził sobie bardzo dobrze i zajął wysokie 5 miejsce, co zawdzięcza głównie świetnej rundzie wiosennej. Na nadchodzący sezon zdecydowano się pozostawić Józefovię w II grupie warszawskiej Okręgówki. Jeśli zespół utrzyma poziom z wiosny to może nawet włączyć się do walki o awans i wrócić po 6 letniej przerwie do IV Ligi. A na pewno jest to kusząca wizja- będąca dotychczas w cieniu OKS-u Otwock i Mazura Karczew Józefovia w końcu może stać się czołowym klubem powiatu otwockiego. OKS Otwock występujący w minionym sezonie w IV Lidze wycofał się z rozgrywek i zaczynać będzie od Klasy A, z kolei Mazura czeka bardzo ciężka walka o pozostanie w IV Lidze.

SPARTA II JAZGARZEW

Rezerwy Sparty Jazgarzew po raz pierwszy w swej historii zdołały wejść do Ligi Okręgowej. W minionym sezonie zajęły w A-Klasie pierwsze miejsce zdobywając aż- uwaga- 126 goli! Ta liczba na pewno zasługuje na uznanie. Celem dla Sparty II na pewno w nadchodzącym sezonie będzie utrzymanie, ale niezależnie od wyniku sportowego… i tak może spaść!  Wszystko zależy od pierwszego zespołu Sparty, występującego w IV Lidze. A że zbliżający się sezon będzie ostatnim z 2 grupami IV Ligi to ponad połowa drużyn będzie musiała opuścić jej szeregi. Czy do tych zespołów należeć będzie Sparta?

BŁĘKITNI KORYTÓW

Z nieba do piekła i z powrotem. Tak streścić można ostatnie lata Błękitnych. Sezon 2011/12 był dla tej drużyny debiutanckim w Lidze Okręgowej. Ten największy sukces w historii klubu stał się jednocześnie przekleństwem- Błękitni po wygranym barażu zdołali otrzymać się w Okręgówce, ale zespół został wycofany z rozgrywek i zamiast kontynuować występy na tym szczeblu to na rok zniknął z piłkarskiej mapy Polski. Po tej przerwie drużyna z Korytowa została ponownie zgłoszona do rozgrywek i zaczynać musiała od B-Klasy. Po 4 latach od wskrzeszenia Błękitni po raz drugi w historii awansowali do Okręgówki. I teraz czeka ich jeszcze cięższe zadanie niż przed laty, bowiem w związku z reformą IV Ligi spaść może ponad połowa drużyn. Oby tym razem losy zespołu zależały wyłącznie od czynników boiskowych.

NAPRZÓD BRWINÓW

Po powrocie do Okręgówki w 2014 roku Naprzód radzi sobie z sezonu na sezon coraz pewniej. Jako beniaminek drużyna z Brwinowa zajęła 13 miejsce i ledwo uchroniła się przed spadkiem. Później było już tylko lepiej. W 2016 8 miejsce, rok później 6. Jeśli tendencja wzrostowa zostanie utrzymana to Naprzód nie powinien mieć żadnych problemów z utrzymaniem się w Lidze Okręgowej.

Odpowiedz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Drogi użytkowniku!

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest KLUB SPORTOWY PRZYSZŁOŚĆ WŁOCHY z siedzibą w Warszawie, ul. Rybnicka 25, 02-405 Warszawa, NIP: 5221964176. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą jedynie w cel-u(ach) wskazanych powyżej.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz trwałego usunięcia. Podanie danych osobowych jest dobrowolne jednak ich nie podanie może uniemożliwiać odpowiedź na Państwa zapytanie przesłane za pośrednictwem formularza kontaktowego.