Przedstawiamy rywali | cz 1

Przedstawiamy rywali | cz.1

Przed startem rozgrywek ligowych przedstawimy Państwu w 3 częściach wszystkie drużyny z którymi przyjdzie nam się zmierzyć w nadchodzącym sezonie. Skupimy się na analizie ostatnich lat oraz na tym, czego po poszczególnych zespołach będziemy mogli się spodziewać. Dzisiaj spróbujemy przyjrzeć się spadkowiczowi- KS Konstancin, beniaminkowi- Naprzodowi Stare Babice oraz drużynom LKS Chlebni, Piasta Piastów i rezerwom grodziskiej Pogoni.

KS KONSTANCIN

KS Konstancin to klub powstały w 2013 roku w wyniku fuzji pomiędzy RKS-em Mirków i Skrą Obory. Zespół już w pierwszym sezonie do którego przystąpił zajął w Lidze Okręgowej 2 miejsce, premiowane grą w barażach o IV-Ligę, które konstańciński klub wygrał. Jako beniaminek KS Konstancin wywalczył w IV-Lidze 6 miejsce, a w kolejnym sezonie już 3, walcząc bardzo długo o awans. Sezon 2016/2017 dla tego zespołu był katastrofą. Nasz przyszły ligowy rywal przez cały sezon walczył o utrzymanie, ale już na kilka kolejek przed końcem rozgrywek jego los był przesądzony i tak oto KS Konstancin po raz pierwszy w swojej krótkiej historii spadł z ligi. W nadchodzącym sezonie drużynę czekają duże zmiany. Rozwiązane zostały A-Klasowe rezerwy, a ich trener objął pierwszy zespół. Czy oznacza to, że kadra w Lidze Okręgowej będzie przypominała swoim składem bardziej drużynę, która w zeszłym sezonie zajęła w  A Klasie 3 miejsce aniżeli tą, która nie zdołała utrzymać się w IV Lidze?

PIAST PIASTÓW

Po wojażach w IV-Lidze zespół z Piastowa dopadł kryzys i bieżące 10-lecie mija klubowi pod znakiem krążenia pomiędzy Ligą Okręgową a A-Klasą. W zeszłym sezonie jako beniaminek w LO Piast był czarnym koniem rozgrywek. Na półmetku sezonu był wiceliderem mając tyle samo punktów co liderująca Perła Złotokłos. Runda wiosenna w wykonaniu biało-niebieskich nie była już tak udana. Zespół nie punktował  tak dobrze jak jesienią i głównie mizernym wynikom rywali może zawdzięczać to, że pozycję wicelidera utrzymał do samego końca. W nadchodzącym sezonie Piast na pewno bogatszy będzie o doświadczenie, którego teraz mu brakowało. Przekonamy się, czy wynik osiągnięty w minionym sezonie był dla nich maximum możliwości czy może dopiero ich namiastką?

LKS CHLEBNIA

Zespół z Chlebni powinien być nam wszystkim dobrze znany, bowiem występuje w Lidze Okręgowej już 15 lat, z zaledwie roczną przerwą w sezonie 2008/09, gdy Chlebnia na rok spadła do A Klasy. Od kilku lat nasz ligowy rywal radzi sobie coraz śmielej i regularnie zajmuje miejsca w pierwszej 5, będąc dla nas jednym z najcięższych rywali w lidze. W minionym sezonie LKS wyprzedził nas o jedno miejsce w tabeli, rok temu to my byliśmy 2 lokaty wyżej, z kolei 2 lata temu to Chlebnia kończyła sezon o jedno miejsce wyżej. W zbliżających się rozgrywkach również zapowiada się zacięta walka w czubie tabeli pomiędzy Przyszłością a Chlebnią, ale miejmy nadzieję, że tym razem to my będziemy w ostatecznym rozrachunku na lepszej pozycji. Warto dodać, że LKS w swoich szeregach ma najlepszego strzelca minionych rozgrywek, Michała Ocipkę, który zdobył dla nich aż 25 goli.

POGOŃ II GRODZISK MAZOWIECKI

Dla rezerw grodziskiej Pogoni zbliżający się sezon będzie trzecim w Okręgówce. Można rozpatrywać to w kategorii sensacji, bowiem w minionym sezonie zespół był już jedną nogą w A-Klasie, ale dzięki świetnej rundzie wiosennej rezerwy Pogoni uniknęły degradacji. Bardzo udaną rundę zawdzięczać mogą pierwszej drużynie, gdyż dobra sytuacja kadrowa i świetne wyniki IV-Ligowej Pogoni spowodowały zasilenie potrzebującej wzmocnień drużyny rezerw. Pomimo pewnego wygrania IV Ligi północnej pierwsza drużyna nie powróciła do III Ligi z powodu przegranych baraży z Victorią Sulejówek. Warto o tym wspomnieć, ponieważ siła rezerw w nadchodzącym sezonie zależna na pewno będzie od siły IV-Ligowej Pogoni. A jeśli ta będzie silna, to rezerwy będą mogły w Lidze Okręgowej bardzo namieszać.

NAPRZÓD STARE BABICE

W Starych Babicach awans rozbudził nadzieję. W końcu tamtejszy Naprzód rzeczywiście idzie naprzód, a nie cofa się, co w ostatnich latach było normą. Po 8 latach występów w IV Lidze drużyna zanotowała niesamowity zjazd i kibice przyzwyczaić musieli się do walki o uniknięcie degradacji do B Klasy.  2 lata temu Naprzód ponownie urósł w siłę i wywalczył awans do Okręgówki, ale nacieszył się nią tylko rok i wrócił do A Klasy. Teraz znowu udało się awansować. Nadchodzący sezon pokaże nam,  ile nauki wyciągnięto w Starych Babicach z ostatniego, rocznego pobytu w LO. Jeśli nauka nie poszła w las, to wyniki będą na czas.  A wtedy Liga Okręgowa pozostanie na dłużej.

Odpowiedz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Drogi użytkowniku!

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest KLUB SPORTOWY PRZYSZŁOŚĆ WŁOCHY z siedzibą w Warszawie, ul. Rybnicka 25, 02-405 Warszawa, NIP: 5221964176. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą jedynie w cel-u(ach) wskazanych powyżej.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz trwałego usunięcia. Podanie danych osobowych jest dobrowolne jednak ich nie podanie może uniemożliwiać odpowiedź na Państwa zapytanie przesłane za pośrednictwem formularza kontaktowego.