PRZYSZŁOŚĆ 3-0 SPARTA II JAZGARZEW

XVII KOLEJKA LIGI OKRĘGOWEJ: PRZYSZŁOŚĆ 3-0 SPARTA II

W sobotę 24 marca Przyszłość rozegrała pierwszy mecz w roli gospodarza w 2018 roku, a jej przeciwnikiem były rezerwy Sparty Jazgarzew. Zespół ten podczas rundy jesiennej pokonał nas aż 4-1, więc mieliśmy ochotę na rewanż.
Od początku przeważaliśmy. W 9 minucie nasza pierwsza groźna okazja zakończyła się golem, gdy Łukasz Kawalec po podaniu Karola Nowaka nie pomylił się mając na przeciw już tylko bramkarza. Po niecałym kwadransie wspomniana dwójka również namieszała w polu karnym gości, co ponownie zakończyło się golem Łukasza i asystą Karola. Po tych trafieniach do naszej gry wkradało się coraz więcej luzu, którego konsekwencją była coraz większa niedokładność. I tak oto mimo minimalnego oporu Sparty nasze akcje cudem nie kończyły się kolejnymi golami. Druga połowa wyglądała tak samo. Atakowaliśmy, przeważaliśmy, ale liczne próby przynosiły co najwyżej strzały w światło bramki, z którymi radził sobie golkiper rywali. Przełamanie przyszło w 90 minucie, gdy w sytuacji sam na sam wynik ustalił Mateusz Najder. Spotkanie skończyło się naszym zwycięstwem 3-0 i pomszczeniem klęski z jesieni, ale przy tak słabo dysponowanej Sparcie goli powinno paść na pewno więcej.

Skład: Rybus- Bednarski, Welk, Ćwiąkała, Piotr Bałajzy- Nowak (74′ Emiroglu), Cieślak, Muskalski, Mrozik (74′ Król) – Kawalec (61′ Pawlicki), Sypuła (61′ Najder)

Gole: 9′, 20′ Kawalec, 90′ Najder