XVII kolejka Klasy A: Przyszłość 3-1 Sarmata

XVII kolejka Klasy A

15.04.23.

Przyszłość 3-1 Sarmata

W strugach deszczu Przyszłość podejmowała u siebie Sarmatę.

W pierwszych 45 minutach mieliśmy przewagę i kilka okazji do wyjścia na prowadzenie, ale żadnej nie udało się zamienić na gola. Dopiero w drugiej połowie kibice zgromadzeni na obiekcie Przyszłości doczekali się bramek. W 50 minucie będącego w świetnej sytuacji Aleksa Gierczuka sfaulował bramkarz. Pani arbiter bez zawahania wskazała na 11 metr. Do piłki podszedł Mateusz Najder i pewnie wyprowadził biało-zielonych na prowadzenie. Goście odpowiedzieli błyskawicznie i już 3 minuty później wyrównali. Piłka wrzucona z rzutu wolnego w pole karne odbiła się jeszcze od obrońcy Przyszłości i wylądowała w bramce. Sarmata nie nacieszył się długo z ponownego remisu, bo w 59 minucie zespół z Włoch znów mógł świętować. Piłkę pod polem karnym gości odebrał Olek Dwórnik, zagrał do Kuby Pawlickiego, a następnie futbolówka znalazła się u stóp Mateusza Najdera, który zdobył kolejnego gola. Przewaga Przyszłości rosła, ale spokój mogliśmy poczuć dopiero po bramce na 3-1 z 77 minuty. Jej autorem był Damian Mrozik, który odebrał piłkę obrońcy Sarmaty i ze spokojem strzelił obok interweniującego golkipera. Czwarta bramka wydawała się kwestią czasu, ale w świetnych sytuacjach zabrakło nam wykończenia. Ostatecznie utrzymał się wynik 3-1 dla Przyszłości.

Rozen- Skóra, Rudy, Kowalczyk, Błachnio- Gierczuk, Dwórnik (89′ Muskalski), Mrozik, Grzywacz (82′ Molga)- Najder (73′ Górecki), Pawlicki

Gole: 50′, 59′ Najder, 77′ Mrozik – 53′ Sarmata