XVI kolejka Klasy A: Jedność 3-2 Przyszłość

XVI Kolejka Klasy A
08.04.23.
Jedność 3-2 Przyszłość

Po wysokim zwycięstwie nad UKS Tarczyn nasza drużyna zmierzyła się z sąsiadującą w tabeli Jednością Żabieniec. Boisko naszego rywala nie sprzyjało grze w piłkę do tego stopnia, że poprzedni domowy mecz Jedności został rozegrany w pobliskim Piasecznie. Do naszego meczu sytuacja się zbytnio nie polepszyła- przydługa i nierówna murawa utrudniała grę po ziemi, a zawodnicy często się o nią potykali.
Jednak oba zespoły warunki do gry miały takie same. Początkowo lepiej odnajdywała się w nich miejscowa Jedność. Już w 3 minucie była bliska gola po centrze z rzutu wolnego, ale żaden z graczy na nasze szczęście nie sięgnął piłki. Szczęścia zabrakło nam 10 minut później- laga za linię obrony, wycofanie piłki, strzał- 1-0 dla gospodarzy. W kolejnych fragmentach meczu Przyszłość nie kreowała wielu sytuacji strzeleckich, ale gdy już to zrobiła, to w sposób najlepszy z możliwych. W 32 minucie po rzucie rożnym bramkę na 1-1 zdobył Mateusz Najder, a po minucie nasz napastnik wyprowadził Przyszłość na prowadzenie. Po wygranej przebitce będący na pozycji spalonej Mateusz Najder zostawił piłkę Aleksowi Gierczukowi, ten dograł do Mateusza, który bez problemów wykończył akcję. Te dwa szybkie ciosy były szokiem dla gospodarzy. Kreować zaczęła się przewaga Przyszłości, która miała okazje do trzeciego gola- niestety niewykorzystane. Niestety im bliżej było końca meczu, tym częściej do głosu dochodziła Jedność. W 66 minucie groźny strzał po ziemi z bliskiej odległości obronił Igor Rozen. Kilka minut później gracz gospodarzy przeprowadził zakończoną strzałem indywidualną akcję lewą stroną boiska, ale jego silne uderzenie poszybowało obok słupka. Gdy już wydawać się mogło, że dowieziemy prowadzenie, po prostym błędzie w środku boiska straciliśmy piłkę, a zawodnik Jedności będąc na przeciw naszego bramkarza pewnie umieścił futbolówkę w siatce. W 90 minucie po wrzutce w pole karne padł ustalający wynik spotkania gol na 3-2 dla Jedności. Z piekła do nieba i z powrotem. Tak możemy określić wydarzenia z sobotniego meczu. Gospodarze zgarnęli komplet punktów i tracą do Przyszłości w tabeli już zaledwie jedno „oczko”.

Skład: Rozen- Skóra, Dwórnik, Górecki, Błachnio- Mrozik, Gierczuk, Zapolnik (76′ Sobieraj), Grzywacz (52′ Boha)- Najder (79′ Gielniewski), Pawlicki (54′ Jankowski)

Gole: 13′, 86′, 90′ Jedność – 32′, 33′ Najder

Odpowiedz

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Drogi użytkowniku!

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest KLUB SPORTOWY PRZYSZŁOŚĆ WŁOCHY z siedzibą w Warszawie, ul. Rybnicka 25, 02-405 Warszawa, NIP: 5221964176. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą jedynie w cel-u(ach) wskazanych powyżej.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz trwałego usunięcia. Podanie danych osobowych jest dobrowolne jednak ich nie podanie może uniemożliwiać odpowiedź na Państwa zapytanie przesłane za pośrednictwem formularza kontaktowego.