XV kolejka Klasy A: Przyszłość 5-0 UKS Tarczyn

XV kolejka Klasy A
01.04.23.
Przyszłość 5-0 UKS Tarczyn

Jesiennego meczu z UKS Tarczyn nie wspominamy dobrze. Po słabym widowisku przegraliśmy 3-2. W pierwszym domowym meczu w 2023 roku nadarzyła się idealna okazja do rewanżu.
Już w pierwszych minutach obie drużyny miały swoje okazje do gola. Najpierw groźny strzał sparował Igor Rozen, po czym wybronił też dobitkę. Następnie Mateusz Najder po rzucie rożnym strzelił tuż obok słupka.
Piłka w sieci wylądowała po raz pierwszy w 13 minucie. Do rzutu wolnego podszedł Piotr Błachnio i po jego wrzutce gola głową zdobył Damian Rudy. Przyszłość miała przewagę i kolejne okazje do podwyższenia rezultatu. W 34 minucie po indywidualnej akcji Mateusza Najdera piłkę otrzymał Bartek Grzywacz, ale bramkarz gości w porę skrócił kąt i poradził sobie ze strzałem naszego skrzydłowego. Kilka minut później golkiper gości nie był już w stanie pomóc swojej drużynie, gdy gola głową zdobył Mateusz Najder- kolejną asystę zanotował Piotr Błachnio.
Po zmianie stron blisko gola kontaktowego byli goście- w 52 minucie skuteczną interwencją przy trudnym strzale popisał się Igor Rozen. Jednak im późniejsza faza meczu, tym mniej do zaoferowania miał UKS Tarczyn. Przewaga Przyszłości była coraz większa i w 70 minucie po prostopadłym podaniu Mateusza Najdera gola na 3-0 zdobył Aleks Gierczuk. Kilka chwil później padł kolejny gol- po rzucie rożnym interweniującego bramkarza uprzedził Adrian Jankowski, futbolówka trafiła do Kuby Kowalczyka, a ten zdobył swojego pierwszego gola dla Przyszłości. Wynik ustaliliśmy w 86 minucie. Po indywidualnej akcji Aleksa Gierczuka w dobrej sytuacji znalazł się Piotr Sobieraj. Jego strzał obronił bramkarz, ale przy dobitce Damiana Mrozika nie miał już szans.
Przyszłość odniosła pewne, wysokie, a przede wszystkim zasłużone zwycięstwo. Dobrą formę potwierdzić musimy w Wielką Sobotę- na wyjeździe zmierzymy się z Jednością Żabieniec.

Skład: Rozen- Subbotin, Rudy (85′ Muskalski), Kowalczyk, Błachnio- Gierczuk, Dwórnik (76′ Górecki), Zapolnik (79′ Mrozik), Grzywacz (69′ Boha)- Najder (85′ Sobieraj), Pawlicki (65′ Jankowski)

Gole: 13′ Rudy, 38′ Najder, 70′ Gierczuk, 77′ Kowalczyk, 86′ Mrozik