Piast 1-3 Przyszłość

XIX KOLEJKA LIGI OKRĘGOWEJ: PIAST PIASTÓW 1-3 PRZYSZŁOŚĆ

Po 2 zwycięstwach z rzędu biało-zieloni w XIX kolejce Ligi Okręgowej zmierzyli się na wyjeździe z Piastem Piastów.

Strzelanie rozpoczęliśmy bardzo szybko. Już po 7 minutach od pierwszego gwizdka padł dla nas gol. Do będącego przy piłce golkipera Piasta nadbiegał Łukasz Kawalec i tym samym zmusił go do błędu, gdyż ten zagrał do Karola Nowaka. Po zagraniu Karola w pole karne, zamieszaniu i 2 nieudanych próbach strzału z bliskiej odległości piłka trafiła do nadbiegającego Adama Sypuły, który silnym uderzeniem umieścił ją w siatce. W 13 minucie mogło być 2-0, ale z efektownym strzałem wspomnianego Karola Nowaka poradził sobie bramkarz Piasta. Jednak co się odwlecze to nie uciecze. Będący w wysokiej formie Karol 5 minut później ponownie zagroził bramce drużyny z Piastowa. Wspominany już w tekście golkiper rywala spóźnił się z wyjściem z bramki i powalił na murawę naszego zawodnika. Arbiter wskazał na 11 metr, a do wykonania rzutu karnego tradycyjnie podszedł Mateusz Najder. Nasz napastnik nie pomylił się i było już 2-0 po niecałych 20 minutach gry. Nasz przeciwnik nie był wcale dysponowany źle. Miał przewagę w środku pola, często zbliżał się do naszego pola karnego, ale brakowało mu wykończenia. Nadeszło ono w 26 minucie, gdy ich zawodnik trafił do siatki po rzucie rożnym. Gol dodał wiatru w żagle rywalowi i mogło wydawać się, że wyrównanie jest kwestią czasu. Na szczęście, nie bez problemów, dotrwaliśmy do przerwy. Po wznowieniu gry Piast nie grał już z takim polotem. Oglądaliśmy dużo walki, ale tempo było gorsze niż w pierwszej połowie. Mecz był wyrównany. Gdy odliczanie do ostatniego gwizdka już się kończyło to udało nam się jeszcze postawić kropkę nad „i”. W doliczonym czasie gry Piotr Bałajzy zagrał spod linii bocznej daleką piłkę na uwolnienie, co okazało się świetnym prostopadłym zagraniem do Adama Sypuły. Ten wygrał pojedynek biegowy z obrońcą, który się przewrócił, i zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu, a tym samym przypieczętował nasze zwycięstwo.

Skład: Rybus- Bednarski, Ćwiąkała, Cieślak, Piotr Bałajzy- Nowak, Muskalski (78′ Emiroglu), Sypuła, Yusupov (90’+1 Pawlicki)- Kawalec (68′ Mrozik), Najder (87′ Król)

Gole: 7′, 90+1′ Sypuła, 18′ Najder (k) – 26′ Piast

Odpowiedz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Drogi użytkowniku!

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest KLUB SPORTOWY PRZYSZŁOŚĆ WŁOCHY z siedzibą w Warszawie, ul. Rybnicka 25, 02-405 Warszawa, NIP: 5221964176. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą jedynie w cel-u(ach) wskazanych powyżej.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz trwałego usunięcia. Podanie danych osobowych jest dobrowolne jednak ich nie podanie może uniemożliwiać odpowiedź na Państwa zapytanie przesłane za pośrednictwem formularza kontaktowego.