PRZEDSTAWIAMY RYWALI | cz.3

PRZEDSTAWIAMY RYWALI | CZ.3

Dzieje się! Skład ligi zmienia się tuż przed jej startem, ale o nowej drużynie w „Okręgówce”, jednym z najtrudniejszych dla nas rywali, jak i o 3 stołecznych klubach z którymi przyjdzie nam się zmierzyć w sezonie- przeczytacie poniżej w ostatniej części prezentacji naszych ligowych przeciwników.

AP ŻYRARDÓW
To o czym mówiło się w kuluarach od kilku miesięcy znalazło w dniu startu ligi oficjalne potwierdzenie. Żyrardowianka, istniejąca od 1923 roku, występująca jeszcze niedawno w III Lidze, zastąpiona zostaje przez AP Żyrardów, tym samym znikając z piłkarskiej mapy Polski po 94 latach. Drużyna Akademii Piłkarskiej na pewno jest dla nas wielką niewiadomą. Zespół ten złożony jest przede wszystkim z młodych zawodników. Żyrardowianka po świetnej rundzie wiosennej mogła się wydawać jednym z kandydatów do awansu w nowych rozgrywkach. Akademia Piłkarska Żyrardów jest znakiem zapytania i dopiero  po jej pierwszych meczach będziemy wiedzieć czego po tym zespole się spodziewać.

KS TERESIN
Występujący nieprzerwanie od 5 sezonów w „Okręgówce” KS Teresin stale rozgrywki kończy między 7 a 10 miejscem. W tym sezonie niemal na pewno te lokaty oznaczać będą spadek, więc zespół z Teresina wspiąć musi się na wyżyny swoich umiejętności. Warto dodać, że nie jest to nasz ulubiony rywal- od jesieni 2014 roku wygraliśmy z Teresinem zaledwie raz, co miało miejsce w kwietniu bieżącego roku.

URSUS II WARSZAWA
Ostatnia, trwająca 2 lata, przygoda rezerw KS Ursus z Ligą Okręgową zakończyła się spadkiem i rozwiązaniem drużyny na rok. W 2015 rezerwy reaktywowano i te na razie radzą sobie bardzo dobrze, bowiem rok w rok wywalczają awans. Kolejny jest jednak mało możliwy i raczej nikt z Ursusa narzekać nie będzie, jeśli drużyna zdoła tylko utrzymać się w „Okręgówce”. Na pewno silnym wsparciem w trudnych chwilach będą posiłki z I drużyny, która występuje w III Lidze i walczy z Polonią o miano drugiej siły stolicy.

SEMP URSYNÓW
Dla ursynowskiego SEMP-a nadchodzący sezon będzie dopiero 5 w rozgrywkach organizowanych przez Mazowiecki ZPN, a już 3 w Lidze Okręgowej. W debiutanckim sezonie spędzonym w „Okręgówce” SEMP był czarnym koniem rozgrywek i bardzo długo naciskał na podium, ale ostatecznie rozgrywki zakończył na 6 miejscu. Miniony sezon już nie był tak udany i SEMP nie bez problemów uniknął degradacji i zajął 9 miejsce. W nadchodzących rozgrywkach utrzymać będzie się jeszcze trudniej i klub z Ursynowa czeka bardzo ciężkie zadanie.

GROM WARSZAWA
Założony w 2008 roku w Lipowie Grom w ciągu zaledwie 8 lat osiągnął tyle, że nie jeden kilkakrotnie starszy klub mógłby mu pozazdrościć. Pierwsza drużyna grająca w IV-Lidze, prężnie działające rezerwy, które wywalczyły w rok awans do Klasy A, a także przeniesienie klubu z podwarszawskiej wsi Lipowo do Warszawy. Dużo osiągnięć jak na 8 lat istnienia, prawda? Jednak sukcesy nie mogą trwać wiecznie i sen związany z IV Ligą potrwał zaledwie rok i po spadku Grom, już warszawski a nie lipowski, został tym razem umieszczony w II grupie warszawskiej Ligi Okręgowej, a nie w I, tak jak miało to miejsce kiedyś. Ciężko powiedzieć jak zespół poradzi sobie z pierwszym spadkiem w historii. Czy kryzys się pogłębi czy może od razu uda się wrócić do IV  Ligi? Przekonamy sie już niedługo.

Odpowiedz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Drogi użytkowniku!

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest KLUB SPORTOWY PRZYSZŁOŚĆ WŁOCHY z siedzibą w Warszawie, ul. Rybnicka 25, 02-405 Warszawa, NIP: 5221964176. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą jedynie w cel-u(ach) wskazanych powyżej.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz trwałego usunięcia. Podanie danych osobowych jest dobrowolne jednak ich nie podanie może uniemożliwiać odpowiedź na Państwa zapytanie przesłane za pośrednictwem formularza kontaktowego.