Przyszłość 3-1 Naprzód Brwinów

III kolejka Ligi Okręgowej: Przyszłość 3-1 Naprzód Brwinów

W trzeciej serii gier podejmowaliśmy zamykający tabelę Naprzód Brwinów.
Goście zaskoczyli nas ofensywnym nastawieniem. Już w 2 minucie mieli 100 procentową okazję do strzelenia gola, ale po obronie Kuby Nowickiego gracz Naprzodu przestrzelił dobijając z metra. Pierwsze pół godziny gry to przewaga rywala i „Obrona Częstochowy” w naszym wykonaniu, zakończona niespodziewanym wyjściem przez nas na prowadzenie w 32 minucie. Łukasz Kawalec dośrodkował z prawej strony, a Mateusz Najder wygrał pojedynek główkowy z przeciwnikami i umieścił piłkę w samym okienku bramki Naprzodu. Wyjście na prowadzenie dało nam pozytywnego kopa i mecz się wyrównał, oglądaliśmy akcję za akcję. Druga połowa rozpoczęła się od groźnego strzału rywala, który Kuba Nowicki sparował na poprzeczkę. Gdy wydawać się mogło, że wszystko już mamy pod kontrolą, to w 50 minucie goście wyrównali. Chwilę później mogliśmy ponownie wyjść na prowadzenie, ale bramkarz zespołu z Brwinowa poradził sobie z uderzeniem Mateusza Najdera. W 62 minucie Piotr Bałajzy zagrał z lewej strony w pole karne do Mateusza Najdera, a ten wycofał piłkę na 20 metr do Kuby Cieślaka, który mocnym uderzeniem umieścił ją w siatce. Po tym golu nasza przewaga z minuty na minutę rosła. W końcu w 84 minucie postawiliśmy kropkę nad „i”, gdy po faulu na Piotrze Bałajzym arbiter podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Mateusz Najder i tym samym ustalił wynik spotkania.

Skład: Nowicki- Kawalec (89′ Bednarski), Ćwiąkała, Onkiewicz, Piotr Bałajzy- Nowak (72′ Artur Bałajzy), Cieślak (90+1′ Emiroglu), Sypuła (89′ Pawlicki), Mrozik (62′ Muskalski)- Najder (85′ Chojecki), Stępniewski (79′ Król)

Gole: Najder 32′, 84 (k), Jakub Cieślak 62′- Damian Cieślak 50′