Piast 1-5 Przyszłość

III kolejka Ligi Okręgowej: Piast 1-5 Przyszłość

W środę zarówno Przyszłość, jak i Piast, wygrały swoje mecze 3-2. W sobotę przyszło im zmierzyć się ze sobą. Nasz zespół szybko mógł wyjść na prowadzenie. Już po 4 minutach po wrzutce Yusupova w niezłej sytuacji znalazł się Mateusz Najder, ale jego strzał głową był zbyt lekki. Chwilę później miał okazję do poprawy i faktycznie jego uderzenie niemal wyprowadziło nas na prowadzenie, ale tym razem skuteczną interwencją popisał się golkiper gospodarzy. W pierwszej połowie mogliśmy już rozstrzygnąć mecz na naszą korzyść, ale liczne próby długo nie przynosiły pożądanego rezultatu. Wypracowaliśmy sobie wiele rzutów rożnych, jednak pożytek z nich był nikły. Gola przyniosła nam 22 minuta. Kontrę przeprowadził Adam Sypuła, zagrał na prawo do Karola Nowaka, a ten obsłużył świetnym podaniem Mateusza Najdera, któremu pozostało umieścić piłkę w siatce. Niestety kwadrans później odpowiedział Piast, którego zawodnik wpadł w nasze pole karne, a następnie padł po interwencji Kuby Dutkowskiego i sędzia wskazał na 11 metr. Nasz bramkarz wyczuł intencje strzelca, ale do obrony zabrakło centymetrów i tak oto rywal doprowadził do wyrównania. Nie nacieszył się z niego długo. Jeszcze przed przerwą hat-tricka skompletował Matuesz Najder. Przy golu na 2-1 huknął nie do obrony, a chwilę później po dośrodkowaniu Damiana Mrozika z rzutu rożnego podwyższył strzałem głową nasze prowadzenie. Po zmianie stron Piast pokazał, że nie złożył jeszcze broni. Od razu ruszył z atakami, które jednak z minuty na minutę słabły. Z kolei Przyszłości 2-bramkowe prowadzenie nie satysfakcjonowało. Zdobyła jeszcze 4 gole, jednak połowa z nich nie została uznana z powodu zasygnalizowania przez arbitra liniowego spalonych. Zgodnie z przepisami trafiliśmy do siatki w 75 minucie za sprawą strzału Bartka Kowalskiego oraz 2 minuty później, gdy Bartek asystował przy golu głową Damiana Mrozika. W doliczonym czasie gry Piast był bliski zmniejszenia rozmiarów porażki, ale piłka po uderzeniu przez jednego z ich graczy trafiła w słupek i wróciła w pole gry. Przyszłość zasłużenie zgarnęła komplet punktów i miejmy nadzieję, że przyzwyczai nas do takich występów, jak ten w Piastowie.

Skład: Dutkowski- Kawalec, Muskalski, Piotr Bałajzy, Yusupov- Nowak, Oleszczuk, Sypuła, Mrozik- Najder (79′ Pawlicki), Kowalski

Gole: Najder 22′, 43′, 45′, Kowalski 75′, Mrozik 77′ – Lenart 37′ (k)

Odpowiedz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Drogi użytkowniku!

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest KLUB SPORTOWY PRZYSZŁOŚĆ WŁOCHY z siedzibą w Warszawie, ul. Rybnicka 25, 02-405 Warszawa, NIP: 5221964176. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą jedynie w cel-u(ach) wskazanych powyżej.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz trwałego usunięcia. Podanie danych osobowych jest dobrowolne jednak ich nie podanie może uniemożliwiać odpowiedź na Państwa zapytanie przesłane za pośrednictwem formularza kontaktowego.