SEMP 0-1 PRZYSZŁOŚĆ

XVIII KOLEJKA LIGI OKRĘGOWEJ: SEMP Ursynów 0-1 Przyszłość

W 18 serii spotkań rywalem Przyszłości był ursynowski SEMP, czyli zespół, którego nasza drużyna jak dotąd nie potrafiła jeszcze pokonać.

Gospodarze spotkanie zaczęli ofensywie, ale nie udało im się zamknąć nas na naszej połowie i przez pierwsze fragmenty gry oglądaliśmy wyrównane zawody, jednak z czasem inicjatywę przejmować zaczęła Przyszłość. W 20 minucie przełożyło się to na gola. Będący w podbramkowej sytuacji Adam Sypuła oddał niebezpieczny strzał, z którym poradził sobie golkiper SEMP-a, ale odbił piłkę z powrotem w kierunku naszego gracza. Adam nie zdecydował się na kolejne uderzenie, ale podał wzdłuż bramki do Karola Nowaka, który nie pozwolił bramkarzowi na skuteczną interwencję i umieścił piłkę w siatce. Radość z gola zepsuł nam sędzia, gdyż 5 minut później wyrzucił z boiska Piotra Stępniewskiego za zagranie które- jego zdaniem – kwalifikowało się na czerwoną kartkę. Po tej decyzji było przed nami arcytrudne zadanie utrzymania jednobramkowego prowadzenia przez ponad godzinę grając w osłabieniu. Do przerwy udało nam się, pomimo kilku naprawdę gorących sytuacji w naszym polu karnym. Najbliższej wyrównania SEMP był w 31 minucie, gdy piłkę lecącą do bramki zatrzymał Maciej Ćwiąkała. Po zmianie stron gospodarze od razu ruszyli do ataku, ale nadal nie mogli zaskoczyć defensywy Przyszłości. Nasza obrona spisywała się na medal, ale warto tu zaznaczyć zaangażowanie i walkę całego zespołu. Osamotniony w ataku Adam Sypuła regularnie nękał defensorów SEMP-a i zdecydowanie przebiegł najwięcej kilometrów z wszystkich graczy obecnych na boisku. Nasz kapitan Przemysław Bałajzy jeszcze w 1 połowie doznał urazu, ale mimo to walczył dalej i robił na boisku kawał dobrej roboty. Z czasem u zawodników drużyny z Ursynowa widoczna była coraz większa irytacja, przez którą w ich grę wkradła się niedokładność. Czas mijał dla nich nieubłaganie, a my odliczaliśmy czas do ostatniego gwizdka. Po ciężkim boju udało nam się wygrać 1-0 i po 3 wiosennych meczach mamy na koncie same zwycięstwa.

Skład: Rybus- Kawalec, Ćwiąkała, Onkiewicz, Piotr Bałajzy- Nowak (76′ Pajor), Przemysław Bałajzy (71′ Najder), Muskalski (84′ Welk), Mrozik (90′ Łaski) – Sypuła, Stępniewski

Gol: 20′ Nowak

Odpowiedz

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Drogi użytkowniku!

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest KLUB SPORTOWY PRZYSZŁOŚĆ WŁOCHY z siedzibą w Warszawie, ul. Rybnicka 25, 02-405 Warszawa, NIP: 5221964176. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą jedynie w cel-u(ach) wskazanych powyżej.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz trwałego usunięcia. Podanie danych osobowych jest dobrowolne jednak ich nie podanie może uniemożliwiać odpowiedź na Państwa zapytanie przesłane za pośrednictwem formularza kontaktowego.