Single Blog Title

This is a single blog caption

Komunikat Zarządu do Rodziców i Sympatyków Klubu

Szanowni Państwo,

Po raz pierwszy w obecnej historii naszego kraju stajemy w obliczu walki z niewidzialnym wrogiem. Wrogiem, który ma teraz wpływ na nasze życie, funkcjonowanie gospodarki, przedsiębiorstw, firm i wszystkich organizacji, w tym klubów sportowych.
Epidemia koronawirusa zmieniła nasze życie. Zmieni na pewno również spojrzenie na wiele jego aspektów, w tym sposobu postrzegania rzeczywistości. Doda też z pewnością nam wszystkim jeszcze większej pokory i respektu do życia. Po zakończeniu tego trudnego okresu, docenimy wiele rzeczy, które do tej pory wydawały się być oczywiste.
Jest to czas próby dla nas wszystkich. Życie, codziennie niesie ze sobą różnego rodzaju wyzwania, z którymi musimy się mierzyć. Sukcesy wyzwalają w nas radość i dumę, porażki uczą pokory.
Nigdy jednak w historii naszego kraju, Europy, Świata, nie przyszło nam się zmierzyć z takim wyzwaniem. Wyzwaniem, wymagającym od nas wszystkich funkcjonowania w nowej, niespotykanej do tej pory rzeczywistości. Rzeczywistości, która nakazuje nam przebywanie w domu, ograniczenie aktywności, sprawowanie, zamiast szkoły, opieki nad dziećmi. Brak możliwości wyjazdów, spędzania czasu z przyjaciółmi czy rodziną.
Wyobrażam sobie, jak trudny jest to czas dla dzieci i młodzieży, szczególnie funkcjonującej w stałej aktywności fizycznej. Jak trudny jest to czas dla NASZYCH młodych zawodników – bez możliwości udziału w treningach, meczach, bez spotkań z kolegami z boiska i trenerami. Bez tej meczowej atmosfery, zbiórek, wyjazdów. Bez przeżywania radości ze zwycięstw i przełykania goryczy porażek. Bez wizyt na PRZYSZŁOŚCI – ich drugim domu.
Wiem, że cała ta sytuacja, to również dla nich ogromny stres wynikający z troski o najbliższych – rodzeństwo, rodziców, dziadków. Niepewność sytuacji, brak stabilizacji, powoduje na pewno w nich ogromne napięcia i obawy. W chwili obecnej spoczywa na Państwu dodatkowy obowiązek zapewnienia im poczucia bezpieczeństwa.
Po powrocie do zajęć w Klubie, w naszym obszarze, postaramy się ze swojej strony zapewnić zawodnikom wsparcie i dodatkowe zajęcia. Dla nas, pracowników Klubu będzie to również nowe wyzwanie. Jestem przekonany, że mu sprostamy.
Kluby, jak NASZA PRZYSZŁOŚĆ , teraz, w okresie wiosennym, powinny tętnić życiem, być radością dla naszych zawodników, miejscem spotkań dla Was – Rodziców. Smutny to widok – zamknięte bramy, puste szatnie, puste boiska… Jednak nie próżnujemy w tym czasie. Działamy, przygotowujemy boiska, prowadzimy prace konserwacyjne.
Jak już informowaliśmy na stronach Klubu, nawiązaliśmy współpracę z Fundacją „Edukacja z Wartościami” oraz Fundacją „Futurum”. Jesteśmy wspólnie, w trakcie przygotowywania programu dla dzieci i młodzieży „ Graj o zdrowie. Wygraj Przyszłość”. Prezentacja programu odbędzie się w Sejmie. Mamy nadzieję uzyskać patronat Ministerstwa Sportu i M. st. Warszawy. O szczegółach programu, wkrótce Państwa poinformujemy.

Najpewniej w październiku gościem naszego Klubu będzie najlepszy w historii brazylijski siatkarz – Giba. Wszystko wskazuje na to, że nawiążemy z Gibą współpracę w zakresie zajęć ogólnorozwojowych dla zawodników Naszego Klubu. Jeżeli będzie zainteresowanie, po raz pierwszy od wielu lat, będziemy posiadali drugą sekcję – sekcję siatkówki.
Mam nadzieję, że gdy sytuacja związana z pandemią się zakończy, znowu spotkamy się w NASZYM KLUBIE. KLUBIE niepowtarzalnym. KLUBIE pasjonatów – wspaniałych zawodników, niezłomnych rodziców, oddanych trenerów i niestrudzonych działaczy. Z nową energią, radością, pełni nowych wyzwań. Wierzę, że w połowie maja znowu się zobaczymy.
Nie możemy doczekać się spotkania z naszymi zawodnikami, „ancymonkami”, rodzicami, trenerami, seniorami. Z radością i ogromną przyjemnością nadrobimy wszystkie zaległości treningowe. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby efektywnie wykorzystać ten czas.
Od wielu lat obserwujecie Państwo i macie świadomość, że ciężar utrzymania sportu dzieci i młodzieży w naszym kraju spoczywa w głównej mierze na Rodzicach. Żaden Klub, żadna organizacja sportowa nie ma niestety szans funkcjonować bez wsparcia Rodziców. Nie inaczej jest również w naszym Klubie. Pomimo tego, że w Klubie nie odbywają się teraz zajęcia sportowe, ponosimy koszty związane z bieżącym funkcjonowaniem. Musimy opłacać media, podatki i inne obciążenia związane z działaniem Klubu. Nie możemy w chwili obecnej liczyć na wpływy z tytułu wynajmu hali, czy innych obiektów. Ważnym elementem budżetu Klubu pozwalającym na regulowanie tych zobowiązań są comiesięczne składki wpłacane na konto Klubu przez Rodziców. Dlatego też, bardzo prosimy, aby w miarę możliwości, Państwa składki nadal wspierały KS PRZYSZŁOŚĆ.
Wierzę, że pomimo tego trudnego dla nas wszystkich czasu, jak zawsze możemy liczyć na Państwa wsparcie. W tym trudnym okresie możemy pokazać, jak ważny jest dla nas Klub, jego przetrwanie i dalsze funkcjonowanie. Dla naszych dzieci PRZYSZŁOŚĆ to coś więcej niż Klub.
Wierzę, że lata współpracy, wytworzyły w nas poczucie wspólnoty, przywiązania i dumy z NASZEGO KLUBU. To PRZYSZŁOŚĆ dla naszych dzieci – dla realizowania ich pasji, nawiązywania przyjaźni, sportowej rywalizacji, umiejętności pracy w grupie.
WSPÓLNIE TO PRZETRWAMY! RAZEM WALCZYMY O LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ!

Zarząd KS „Przyszłość” Włochy

Odpowiedz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Drogi użytkowniku!

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest KLUB SPORTOWY PRZYSZŁOŚĆ WŁOCHY z siedzibą w Warszawie, ul. Rybnicka 25, 02-405 Warszawa, NIP: 5221964176. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą jedynie w cel-u(ach) wskazanych powyżej.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz trwałego usunięcia. Podanie danych osobowych jest dobrowolne jednak ich nie podanie może uniemożliwiać odpowiedź na Państwa zapytanie przesłane za pośrednictwem formularza kontaktowego.