III KOLEJKA KLASY A: PRZYSZŁOŚĆ 5-1 JEDNOŚĆ

III kolejka Klasy A

03.09.22.

Przyszłość 5-1 Jedność

Po nieudanym wyjeździe do Tarczyna Przyszłość podjęła u siebie zespół Jedności Żabieniec. Nasz przeciwnik nie mógł być zadowolony z początku sezonu. Po dwóch kolejkach nie zdobył choćby punktu, a mówimy o drużynie, która poprzedni sezon zakończyła na wysokim 4 miejscu. Czekał nas trudny bój z żądnym punktów zespołem.

Przez długi czas nie zapowiadało się na grad goli. Kibice zgromadzeni przy Rybnickiej oglądali dużo niedokładności i deficyt groźnych strzałów. Jednak cierpliwość popłaciła. Jeszcze przed przerwą Duma Włoch dwukrotnie pokonała bramkarza z Żabieńca. W 36 minucie Boha zagrał piłkę z lewego skrzydła w pole karne, gdzie Bartek Grzywacz urwał się obrońcom i ładnym uderzeniem po długim słupku wyprowadził Przyszłość na prowadzenie. Już 3 minuty później do asysty gola dopisał Boha. W świetnej sytuacji znalazł się debiutujący w pierwszym składzie 16-letni Mateusz Gielniewski. Będąc na przeciw bramkarza idealnie wyłożył piłkę naszemu lewoskrzydłowemu, któremu pozostało trafić do pustej bramki. To był dopiero początek ofensywnych popisów graczy Przyszłości. Tuż po przerwie na 3-0 podwyższył Aleks Gierczuk po podaniu Bohy. W 60 minucie najpiękniejszą bramkę spotkania zdobył Damian Rudy. Po rzucie rożnym pięknie złożył się do przewrotki i nie dał szans golkiperowi gości. W 71 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się ten, który zaczął strzelanie. Bartek Grzywacz niemal z zerowego kąta trafił do siatki i tym oto sposobem było już 5-0. Chwilę później Jedność wykorzystała chwilę nieuwagi w naszej defensywie i zdobyła honorową bramkę, ale więcej zagrożenia goście nie byli już w stanie stworzyć, co rodziło frustrację w ich szeregach. Zrobiło się nerwowo. W 78 minucie brzydkiego faulu na Igorze Rozenie dopuścił się zawodnik Jedności, który nie mając szans dojścia do piłki wpadł z dużym impetem w bramkarza Przyszłości. Potrzebna była interwencja medyczna, ale na szczęście Igor był w stanie kontynuować spotkanie, choć sytuacja mogła wyglądać niebezpiecznie. Ciężko zrozumieć arbitra, który w tej sytuacji graczowi Jedności nie pokazał drugiej żółtej kartki. Gracz gości, skupiony na prowokujących gestach w stronę trybun i brzydkich zagraniach, wyleciał w końcu z boiska 7 minut później za kolejny nieuzasadniony faul w ofensywie. Ostatecznie to pełne sportowych (i niestety nie tylko) emocji spotkanie zakończyło się imponującym triumfem Przyszłości. Z wiarą i optymizmem możemy patrzeć na nadchodzące spotkanie z liderem- Sarmatą.

Skład: Rozen- Węgrzyniak, Rudy, Subbotin, Lis- Grzywacz, Zapolnik (84′ Żygadło), Górecki, Boha (75′ Błachnio)- Gierczuk, Gielniewski

Gole: 36′, 71′ Grzywacz, 39′ Boha, 50′ Gierczuk, 60′ Rudy – 73′ Jedność

Odpowiedz

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Drogi użytkowniku!

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest KLUB SPORTOWY PRZYSZŁOŚĆ WŁOCHY z siedzibą w Warszawie, ul. Rybnicka 25, 02-405 Warszawa, NIP: 5221964176. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą jedynie w cel-u(ach) wskazanych powyżej.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz trwałego usunięcia. Podanie danych osobowych jest dobrowolne jednak ich nie podanie może uniemożliwiać odpowiedź na Państwa zapytanie przesłane za pośrednictwem formularza kontaktowego.