Single Blog Title

This is a single blog caption

XXI kolejka Ligi Okręgowej: Przyszłość 3-2 Laura

Co to był za mecz! Emocji tego dnia przy Rybnickiej nie zabrakło. Przyszłość błyskawicznie strzeliła bramkę, a będąc precyzyjnym- po równo 90 sekundach gry. Wtedy to wychodzący na czystą pozycję Adam Sypuła, mimo bycia powstrzymywanym przez obrońcę, zdołał zagrać do biegnącego z drugiej strony pola karnego Mateusza Najdera. Nasz napastnik przyjął piłkę, po czym uderzył nad interweniującym przed bramką zawodnikiem gości i było już 1-0. Początek tego spotkania należał do nas i Przyszłość starała się iść za ciosem. Mieliśmy okazje by podwyższyć wynik, ale niespodziewanie już pierwsza akcja Laury doprowadziła do wyrównania. Miało to miejsce po kwadransie gry, gdy po stracie piłki przez Przyszłość na 20 metrze goście przeprowadzili szybką akcję i zdobyli bramkę. Gol ten podciął nam skrzydła. Laura z każdą chwilą zdawała się być zespołem coraz groźniejszym. Na boisku raziła duża niedokładność. Jednak na kilka minut przed przerwą to Przyszłość zdołała zdobyć bramkę. Piłkę w pole karne wrzucił z autu Przemek Bałajzy, zagranie przedłużył głową Mateusz Najder, a następnie z bliska gola głową zdobył Damian Mrozik. Chwilę później blisko podwyższenia wyniku był Maciej Oleszczuk, ale jego strzał z dystansu poszybował nieznacznie nad poprzeczką. Po zmianie zmianie połów przeżyliśmy małe deja vu, ponieważ już w kolejnym meczu źle weszliśmy w drugą połowę. Już w 46 minucie Laura zagroziła nam po rzucie rożnym, ale na nasze szczęście piłka minęła bramkę. Później Przyszłość zdołała się otrząsnąć. W 55 minucie gola po podaniu wzdłuż bramki z lewej strony zdobył Łukasz Kawalec, a już 5 minut później z woleja z 16 metra uderzył Maciek Oleszczuk, jednak piłkę lecącą w samo „okienko” zdołał skierować na spojenie bramkarz. Im bliżej końca tym bardziej było nerwowo. W 82 minucie bramkę po kornerze zdobyła Laura i było już jedynie 3-2. Przy Rybnickiej miał miejsce kolejny w ostatnich tygodniach thriller, ale z happy endem. Utrzymaliśmy prowadzenie do końca i zainkasowaliśmy 3 punkty w meczu z groźnym przeciwnikiem.

Skład: Dutkowski- Welk, Ćwiąkała, Cieślak, Kawalec- Sypuła, Oleszczuk, Przemysław Bałajzy, Yusupov (70′ Manel)- Najder (75′ Łazeba), Mrozik (86′ Pawlicki)