Historia

Klub powstał jesienią 1928 roku z połączenia „dzikiej” drużyny KS „Huragan” Włochy i drużyny OMTUR (Organizacji Młodzieżowej Towarzystwa Uniwersytetu Robotniczego). Nowy klub otrzymał nazwę Stowarzyszenie Młodzieży „Przyszłość”. Pierwszy mecz pod tą nazwą, klub rozegrał w maju 1929 roku. Przeciwnikiem był RKS „Znicz” Pruszków. Zawody zakończyły się wynikiem 1:1. Pierwsze zwycięstwo w swojej historii, „Przyszłość” zanotowała tydzień później, pokonując RKS Ursus 2:1. Oba spotkania rozegrano na własnym, nieistniejącym już boisku przy ul. Jesionowej 22.

W 1930 roku klub został zgłoszony do rozgrywek organizowanych przez WOZPN i rozpoczął występy w C-klasie (czwarty szczebel rozgrywkowy). Pierwszy awans do B-klasy wywalczono już w 1931 roku. Po kryzysie w roku 1933 i spadku do najniższej klasy rozgrywkowej, w 1934 roku ponownie wywalczono awans do B-klasy, w której klub grał do wybuchu wojny. W 1938 roku „Przyszłość” przeprowadziła się na swój obecny stadion przy ulicy Rybnickiej (ówczesnej Słowackiego).

Po II wojnie światowej „Przyszłość” grała najczęściej w A- lub B-klasie, chociaż w 1954 roku klub przeżywał ogromny kryzys. Wtedy to, „Przyszłość” (pod nazwą „Stal”, odgórnie narzuconą przez władze w 1950 roku, podczas podporządkowywania klubów sportowych zrzeszeniom zawodowym), została zdegradowana do C-klasy. Jesienią tego roku drużyna piłkarska rozpadła się zupełnie, a kilka miesięcy później została wycofana z rozgrywek WOZPN. Kryzys narastał i jesienią 1955 roku klub chylił się ku upadkowi, wtedy nastąpił jednak przełom. Życie Warszawy i Zrzeszenie Sportowe „Start” zorganizowały wielki turniej piłkarski drużyn niestowarzyszonych. Spośród 136 „dzikich” drużyn najlepsze okazały się dwie drużyny z Włoch: „Rakieta” i „Przyszłość”. Jeszcze w tym samym roku obie drużyny połączyły się pod nazwą „Przyszłość”. Wiosną 1956 roku klub już pod swoją tradycyjną nazwą – do której można było powrócić na fali odwilży – przystąpił do rozgrywek C-klasy i od razu wywalczył awans.

Rok 1967 zaowocował poważną zmianą w historii klubu, ponieważ doszło do fuzji z kołem sportowym Spółdzielni Pracy „Skala”. Po tym wydarzeniu klub przez pewien okres nosił nazwę „Przyszłość-Skala”. Pierwszy awans do ligi okręgowej „Przyszłość” zanotowała w sezonie 1992/93, jednak zagościła na tym szczeblu tylko jeden sezon. Ponowny awans klub wywalczył w sezonie 1994/95 i znowu pobyt w lidze okręgowej trwał tylko rok. Na kolejny awans do okręgówki przyszło poczekać do sezonu 2002/03. W kolejnym sezonie, 2003/04, „Przyszłość”, jako beniaminek, wywalczyła następny awans. Tym razem do Mazowieckiej Ligi Seniorów (V liga). Na tym poziomie „Przyszłość” grała trzy sezony i w sezonie 2006/07 zanotowała spadek do ligi okręgowej. Jednak jak się okazało, tylko na jeden rok. Po powrocie na V szczebel rozgrywkowy „Przyszłość” przez większość sezonu 2008/09 znajdowała się w czołówce walcząc o historyczny awans, jednak ostatecznie zajęła 6 miejsce. Następny sezon był znacznie mnie udany, bowiem klub zajął przedostatnie miejsce w tabeli i wrócił do Ligi Okręgowej, w której występuje do dzisiaj.