JÓZEFOVIA 2-3 PRZYSZŁOŚĆ

XXVII KOLEJKA LIGI OKRĘGOWEJ: JÓZEFOVIA 2-3 PRZYSZŁOŚĆ

W 27 kolejce Ligi Okręgowej Przyszłość w strugach deszczu zmierzyła się z Józefovią Józefów.

Początek spotkania należał do nas, ale zabrakło konkretów i coraz śmielej zaczęli grać gospodarze. W końcu w 20 minucie przeciwnik trafił do naszej bramki, ale na nasze szczęście gol nie został uznany. 10 minut później nic już nam nie pomogło. Strzał gracza gospodarzy wylądował na słupku, ale dobitka znalazła się już w siatce. Na wyrównanie nie czekaliśmy długo. W 35 minucie Ayhan Emiroglu zdecydował się na uderzenie z dystansu, które to nabrało poślizgu i zaskoczyło golkipera Józefovii wpadając do jego bramki tuż przy słupku. Ciekawa pierwsza połowa zakończyła się remisem. Tuż po zmianie połów drużyna z Józefowa była bardzo bliska wyjścia na prowadzenie, ale Kuba Rybus dobrze wyszedł z bramki i zażegnał niebezpieczeństwo. Kilka minut później nasz bramkarz mógł opuścić boisko na dłuższy czas. Jeden z graczy gospodarzy nierozważnym wślizgiem po śliskiej murawie wpadł w naszego golkipera, co skończyć mogło się tragicznie. Na szczęście Kubie nic poważnego się nie stało i mógł kontynuować grę, a rywal ukarany został żółtą kartką. Przyszłość cały mecz prezentowała się dobrze i remis z wyżej notowanym przeciwnikiem jej nie zadowalał. W 70 minucie Adam Sypuła wyprowadził nas na prowadzenie strzałem zza pola karnego. Warto dodać, że 4 minuty wcześniej drugą żółtą kartką ukarany został gracz przeciwnika. Już mogło się wydawać, że nasz zespół spokojnie dowiezie prowadzenie do końca. Nic bardziej mylnego. Przed nami była jeszcze niesamowita końcówka, której bohaterem został Łukasz Kawalec. W 93 minucie sprokurował on rzut karny, z którego Józefovia wyrównała, a minutę później pięknym strzałem w ostatniej akcji meczu zapewnił nam zwycięstwo! Na długo to spotkanie zapadnie nam w pamięci. Wielka ulewa towarzysząca przez większość spotkania, dobry futbol i cudny finisz z happy endem.

Skład: Rybus- Kawalec, Onkiewicz, Ćwiąkała, Piotr Bałajzy- Nowak (71′ Muskalski), Emiroglu, Sypuła, Yusupov- Najder (67′ Łaski (90+2′ Pawlicki)), Mrozik

Gole: 31′, 94′ Józefovia – 35′ Emiroglu, 70′ Sypuła, 90+4′ Kawalec