PRZYSZŁOŚĆ 3-0 PERŁA

XXIX KOLEJKA LIGI OKRĘGOWEJ: PRZYSZŁOŚĆ 3-0 PERŁA

W przedostatniej kolejce Ligi Okręgowej Przyszłość na własnym boisku podejmowała lidera, czyli zespół Perły Złotokłos.
Od pierwszych minut odważnie ruszyliśmy na gości. Po kilku ciekawych, ale niezakończonych golem akcjach mecz się wyrównał. Oglądaliśmy dużo walki i prób szybkich ataków w postaci dalekich  przerzutów piłki z jednej połowy na drugą, ale nie przynosiło to dla żadnej z drużyn pożądanych efektów. W końcu nadeszła 29 minuta gry i rzut wolny dla Przyszłości. Do piłki pobiegł Marcin Welk, który tydzień wcześniej popisał się już piękną bramką z wolnego. Uderzył i… powtórzył swój wyczyn! Po raz kolejny strzelił w samo okienko i nie dał szans bramkarzowi! Po wyjściu na prowadzenie Przyszłość ponownie zyskała minimalną przewagę, ale do przerwy wynik pozostał taki sam. Po zmianie stron nadal prezentowaliśmy się bardzo solidnie. Nie można powiedzieć, że zdeklasowaliśmy Perłę, ale to my graliśmy mądrzej i skuteczniej, a co najważniejsze- strzelaliśmy gole. I tak oto w 63 minucie podwyższyliśmy prowadzenie. Piotr Bałajzy nie zdecydował się na strzał, ale ciekawie rozegrał rzut wolny, co zaskoczyło piłkarzy Perły, którzy jedynie patrzyli jak Piotr Stępniewski pokonuje ich golkipera. Niestety kilka minut później wspomniany Piotr Bałajzy musiał opuścić boisko za sprawą otrzymanej w 69 minucie drugiej żółtej kartki. O dziwo gra o jednego gracza mniej przeciwko przyszłemu IV-ligowcowi nie była widoczna. Ataki Perły nadal rzadko kiedy kończyły się strzałami, a nawet gdy do nich dochodziło to na posterunku był Jakub Rybus. Gdy nadzieje gości na korzystny rezultat były już bliskie zeru to Przyszłość pozbawiła ich już wszelkich złudzeń. W 3 minucie doliczonego czasu gry z prawej strony zacentrował Łukasz Kawalec, a jego zagranie na gola zamienił Kuba Pawlicki, dla którego było to pierwsze trafienie w seniorskiej piłce. Arbiter po tym golu nie dał już wznowić gry i pierwsze zwycięstwo Przyszłości nad Perłą od 2014 roku, oraz najwyższa porażka Perły w bieżącym sezonie stały się faktem! Zespołowi ze Złotokłosu życzymy powodzenia w IV Lidze, a naszym zawodnikom gratulujemy bardzo dobrego meczu oraz świetnych występów w całej rundzie jesiennej! Do końca rozgrywek zostało nam jeszcze wyjazdowe starcie z Żyrardowianką. Stawką jest 3 miejsce na koniec sezonu. Tylko zwycięstwo!

Skład: Rybus- Kawalec, Ćwiąkała, Onkiewicz, Piotr Bałajzy- Nowak, Welk (87′ Komorowski), Sypuła, Mrozik (89′ Pawlicki)- Najder, Stępniewski

Gole: 29′ Welk, 63′ Stępniewski, 90+3′ Pawlicki

Odpowiedz

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Drogi użytkowniku!

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest KLUB SPORTOWY PRZYSZŁOŚĆ WŁOCHY z siedzibą w Warszawie, ul. Rybnicka 25, 02-405 Warszawa, NIP: 5221964176. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą jedynie w cel-u(ach) wskazanych powyżej.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz trwałego usunięcia. Podanie danych osobowych jest dobrowolne jednak ich nie podanie może uniemożliwiać odpowiedź na Państwa zapytanie przesłane za pośrednictwem formularza kontaktowego.