PRZYSZŁOŚĆ 2-2 BŁĘKITNI

XX KOLEJKA LIGI OKRĘGOWEJ: PRZYSZŁOŚĆ 2-2 BŁĘKITNI

W 20 kolejce Ligi Okręgowej przeciwnikiem Przyszłości była drużyna Błękitnych Korytów. Wspomnień związanych z tym zespołem nie mamy najlepszych. W rundzie jesiennej przegraliśmy na ich terenie 5-4, co było jedynym (!) zwycięstwem Błękitnych w całej rundzie.

Z pierwszych 20 minut gry bardziej zadowolona mogła być Przyszłość. W 18 minucie nawet zdobyliśmy gola, tyle że Łukasz Muskalski umieścił piłkę w bramce ręką i trafienie słusznie nie zostało uznane. Dalsza część pierwszej połowy to dojście do głosu zespołu z Korytowa, co cudem nie skończyło się golem. Chociaż poniekąd skończyło, ale na nasze szczęście gol nie został uznany, bo gracz gości był na pozycji spalonej. Tak więc do przerwy obejrzeliśmy 2 trafienia, których arbiter słusznie nie zaliczył. Po przerwie niestety sędzia nie podejmował już tak dobrych decyzji, a sam wysunął się na pierwszy plan. Nie panował nad wydarzeniami boiskowymi, podyktował 3 rzuty karne (1 dla nas, 2 dla Korytowa), z czego przy tym drugim dla gości można spierać się, czy został słusznie uznany, gdyż gracz rywala zatrzymał się przed strzałem z 11 metrów. Poza tym nasi gracze otrzymali 2 czerwone kartki (Maciek Ćwiąkała bezpośrednią za faul w polu karnym, Daniel Kamiński dwie żółte za dyskusje). Arbiter gwizdał także bardzo dużo przewinień, z czego niezbyt logiczne jest to, czym kierował się pokazując żółte kartki, bądź ich nie pokazując. W każdym razie nie my jesteśmy od oceny pracy sędziego, choć ta niewątpliwie wzbudziła niezbyt przychylne odczucia zarówno wśród fanów Przyszłości, jak i Błękitnych i wpłynęła na wynik meczu. W ostatniej akcji spotkania po rzucie rożnym piłkę do bramki skierował Łukasz Muskalski i uratował nam punkt. Był to jedyny uznany gol tego dnia, który nie padł z rzutu karnego. Przyszłość rzutem na taśmę wyrwała punkt, remisując z Błękitnymi 2-2, co z przebiegu całego starcia wydaje się być dość sprawiedliwym wynikiem.

Skład: Kamiński- Bednarski, Ćwiąkała, Piotr Bałajzy- Kawalec, Yusupov, Muskalski, Emiroglu (46′ Król), Mrozik (75′ Łaski)- Sypuła, Najder Gole: 55′ Najder (k), 90+3′ Muskalski – 71′, 87′ Błękitni