Piast 1-0 Przyszłość

XII kolejka Ligi Okręgowej: Piast 1-0 Przyszłość

W 12 kolejce naszym rywalem był będący wiceliderem Piast Piastów.

Swoją siłę gospodarze zademonstrowali natychmiastowo. Przez pierwsze fragmenty gry mieliśmy problem z wyjściem z własnej połowy, ale z czasem my też zaczęliśmy stwarzać coraz to groźniejsze sytuacje podbramkowe. W 34 minucie po rzucie rożnym strzał głową oddał Paweł Trzciński, kilka chwil później dobrą okazję na gola miał Jakub Łondka, ale oba uderzenia bramkarz gospodarzy zdołał wybronić. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę znów pod bramką Piasta zrobiło się gorąco. Z dobrym strzałem z rzutu wolnego Piotra  Bałajzego poradził sobie niestety golkiper gospodarzy, a następnie świetny strzał z dystansu oddał wspomniany wcześniej Jakub Łondka, lecz pomylił się nieznacznie. Po zmianie stron gra toczyła się głównie na połowie zespołu z Piastowa. Przyszłość mogła się podobać. Niestety pojedyncza kontra Piasta z 54 minuty od razu zakończyła się trafieniem do bramki. Nie wybiło nas to z równowagi, bo wciąż graliśmy ładny dla oka futbol. Wydawało się, że szczęście uśmiechnęło się nareszcie do nas w 82 minucie, gdy po ciekawym rozegraniu rzutu wolnego zdobyliśmy gola, ale arbiter dopatrzył się spalonego i za skierowane ku niemu pretensje ukarał Piotra Bałajzego czerwoną kartką. Czasu na wyrównanie nam już nie wystarczyło i z Piastowa wyjechaliśmy bez zdobyczy punktowej.

Skład: Macutkiewicz- Welk, Ćwiąkała, Trzciński, Przemek Bałajzy (44′ Najder)- Nowak, Sypuła, Muskalski (60′ Bieńkowski), Piotr Bałajzy- Łondka, Artur Bałajzy (36′ Mrozik)